Sklo je nadčasovým materiálem

Životní prostor, který si člověk pro sebe vytváří – domy, byty, veřejné a administrativní budovy – se v průběhu času neustále mění a vyvíjí. Proměňuje se především vzhled a design exteriérů i interiérů staveb, stejně jako materiály, které se používají.

Dlouhodobou stálicí mezi materiály je sklo. Sklo a skleněné výrobky a doplňky tvořily vždy součást moderního, čistého designu a například i tolik oceňovaného funkcionalismu v architektuře. Sklo je neustále velmi žádaným materiálem s širokou škálou možného využití.

Velmi často je sklo využíváno zejména v kombinaci s jinými materiály, jako je dřevo, kov, keramické obklady a další. Nejčastěji lze v interiérech vidět skleněné stolky, poličky, vitríny, dveře (běžné nebo dveře u sprchových koutů), skleněné skříně, přepážky, schodiště, zábradlí, či dokonce skleněné obrazy nebo stále oblíbenější skla za kuchyňskými linkami. Typickým využitím skla je také výroba akvárií a terárií.

Co se týče exteriérů, tvoří sklo nejčastěji součást oken, nejrůznějších typů dveří, vitráží, výloh, světlíků nebo i celých stěn domů.

Neodmyslitelnou součástí výroby ze skla jsou také zrcadla. Ta jsou jak nepostradatelným pomocníkem člověka, tak i oblíbenou součástí interiérů a nábytku.

Sklo v interiérech i exteriérech je zkrátka velmi sofistikovaným, oblíbeným, ale především do jisté míry nepostradatelným materiálem s velmi univerzálním využitím a vysokou estetickou hodnotou.

ARMEX ENERGY letos zaznamenal rekordní růst počtu zákazníků, v novém roce se plánuje zaměřit na fotovoltaiku

Společnost ARMEX ENERGY v letošním roce díky úspěšným akvizicím významně zvýšila počet svých zákazníků.

Nejlepší aplikace do auta

Pokud jste jeden ze šťastlivců, kteří vlastní automobil a nemáte přehled o všem, co s autem provádíte, případně co všechno Vám auto samotné nabízí, můžete si stáhnout zajímavé automobilové aplikace do Vašeho mobilního telefonu.

Malovaný kraj

Možná i vy patříte k těm, kterým v současné době plné globalizace začínají chybět vlastní kořeny, tradice a zvyky, které naši vlast, kraje i rodiny odlišovaly a činily je zajímavými. Při cestách do zahraničí postrádáte tradiční kuchyni, na kterou jste se dříve těšili. Všude nacházíte jen fastfoody nabízející hmotu plnou zvýrazňovačů chuti a prázdných kalorií s minimem živin. Časopis Malovaný kraj ctí tradice a pohladí duši.