Sklo je nadčasovým materiálem

Životní prostor, který si člověk pro sebe vytváří – domy, byty, veřejné a administrativní budovy – se v průběhu času neustále mění a vyvíjí. Proměňuje se především vzhled a design exteriérů i interiérů staveb, stejně jako materiály, které se používají.

Dlouhodobou stálicí mezi materiály je sklo. Sklo a skleněné výrobky a doplňky tvořily vždy součást moderního, čistého designu a například i tolik oceňovaného funkcionalismu v architektuře. Sklo je neustále velmi žádaným materiálem s širokou škálou možného využití.

Velmi často je sklo využíváno zejména v kombinaci s jinými materiály, jako je dřevo, kov, keramické obklady a další. Nejčastěji lze v interiérech vidět skleněné stolky, poličky, vitríny, dveře (běžné nebo dveře u sprchových koutů), skleněné skříně, přepážky, schodiště, zábradlí, či dokonce skleněné obrazy nebo stále oblíbenější skla za kuchyňskými linkami. Typickým využitím skla je také výroba akvárií a terárií.

Co se týče exteriérů, tvoří sklo nejčastěji součást oken, nejrůznějších typů dveří, vitráží, výloh, světlíků nebo i celých stěn domů.

Neodmyslitelnou součástí výroby ze skla jsou také zrcadla. Ta jsou jak nepostradatelným pomocníkem člověka, tak i oblíbenou součástí interiérů a nábytku.

Sklo v interiérech i exteriérech je zkrátka velmi sofistikovaným, oblíbeným, ale především do jisté míry nepostradatelným materiálem s velmi univerzálním využitím a vysokou estetickou hodnotou.

Online kasino a daně – kolik můžete vyhrát bez placení?

Hraní v online kasinu je zábava, kterou si oblíbilo i mnoho českých hráčů. Jaké jsou však limity a podmínky při placení daní z vašich výher? Přečtěte si v našem článku!

Co zajímavého můžete s Galaxy S22 dělat?

Jak všichni víme, Samsung vždy vyrábí opravdu dobré telefony a Samsung Galaxy S22 není jiný.

Jak vyhrát v automatech

Hrací automaty jsou skvělým způsobem odreagování, ať už hrajete v mobilní aplikaci, nebo v místním kasinu.