Sklo je nadčasovým materiálem

Životní prostor, který si člověk pro sebe vytváří – domy, byty, veřejné a administrativní budovy – se v průběhu času neustále mění a vyvíjí. Proměňuje se především vzhled a design exteriérů i interiérů staveb, stejně jako materiály, které se používají.

Dlouhodobou stálicí mezi materiály je sklo. Sklo a skleněné výrobky a doplňky tvořily vždy součást moderního, čistého designu a například i tolik oceňovaného funkcionalismu v architektuře. Sklo je neustále velmi žádaným materiálem s širokou škálou možného využití.

Velmi často je sklo využíváno zejména v kombinaci s jinými materiály, jako je dřevo, kov, keramické obklady a další. Nejčastěji lze v interiérech vidět skleněné stolky, poličky, vitríny, dveře (běžné nebo dveře u sprchových koutů), skleněné skříně, přepážky, schodiště, zábradlí, či dokonce skleněné obrazy nebo stále oblíbenější skla za kuchyňskými linkami. Typickým využitím skla je také výroba akvárií a terárií.

Co se týče exteriérů, tvoří sklo nejčastěji součást oken, nejrůznějších typů dveří, vitráží, výloh, světlíků nebo i celých stěn domů.

Neodmyslitelnou součástí výroby ze skla jsou také zrcadla. Ta jsou jak nepostradatelným pomocníkem člověka, tak i oblíbenou součástí interiérů a nábytku.

Sklo v interiérech i exteriérech je zkrátka velmi sofistikovaným, oblíbeným, ale především do jisté míry nepostradatelným materiálem s velmi univerzálním využitím a vysokou estetickou hodnotou.

Ájurvéda – umění života v rovnováze, tedy bez nemocí

Ájurvéda je nejstarší systém celostní medicíny na světě, který je uznáván i mezinárodní lékařskou organizací.

Černé kozačky nebo kotníkové boty? Jaké kousky zvolit do každodenního outfitu?

Hledáte-li dokonalé boty na každodenní nošení, zkuste letos do vašeho šatníku zařadit i černé kousky.

Umění qigong

Umění qigong (v české transkripci čchi-kung) pochází z Číny, kde má velmi dlouhou tradici a mnoho podob. Například již legendární Žlutý císař (Huang Di) vládnoucí v letech 2697–2597 před naším letopočtem se věnoval tzv. pěstování života a dlouhověkosti, tedy i cvičení, které bychom dnes označili jako qigong.